چرا چراغ چک خودرو روشن میشود؟

یکی از چراغ های مهم پشت آمپر و کیلومترسنج خودرو، چراغ چک خودرو می باشد که به دلایل مختلفی ممکن است روشن شود. این چراغ که مستقیما به ECU خودرو متصل می باشد. در صورت بروز خطا در کارکرد خودرو روشن می شود. هنگامی که این چراغ روشن شود باید بدانیم که خودرو دارای یک مشکل شده است و هرچه سریعتر باید نسبت به رفع آن اقدام نماییم.

چراغ چک

خودروسازان توصیه می‌کنند به محض روشن شدن این چراغ در سریع‌ترین زمان ممکن به نمایندگی مجاز مراجعه کرده و در این مدت از فشار آوردن به موتور خودرو اجتناب کنید. کارشناسان طراحی و تعمیر خودرو در شرکت های معتبر طراحی و ساخت خودرو دلایل اصلی روشن شدن چراغ چک را در چند مورد خلاصه نموده اند. برای فهمیدن دلیل اصلی این امر، لازم است که به یک متخصص مراجعه نمود.

چراغ چک

دلایلی در مورد روشن شدن چراغ چک خودرو:

۱.معیوب بودن کوئل ها

۲.معیوب بودن و عدم کارکرد صحیح مپ سنسور

۳.استفاده از باتری معیوب و ضعیف

۴.خرابی درترموستات خودرو

۵.عدم کارکرد صحیح سیستم پاشش سوخت و انژکتور

۶.ایراد در سیستم برق رسانی خودرو

۷.عدم کارکرد صحیح ECU و خاموش نکردن چراغ چک

۸.معیوب بودن سنسور اکسیژن می تواند اصلی ترین دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو باشد

۹.عدم کارکرد صحیح کاتالیزور خودرو

۱۰.خرابی وایرها و نرسیدن جریان برق کافی به شمع های خودرو

۱۱.عدم کارکرد صحیح و معیوب بودن یکی از شمع های خودرو

۱۲.عدم بسته شدن صحیح و شل بسته شدن درب باک خودرو

اینها مهمترین دلایل بروز روشن شدن چراغ چک هستند که میتوان با علت یابی آنها را برطرف ساخت،تا از وارد نمودن خرابی به قطعات دیگر جلوگیری نماییند.

در صورتی که قصد خرید خودرویی را دارید از کارشناس پایتخت مشاوره بخواهید.یا در حداقل زمان با اعزام کارشناسان مجرب به همراه به روز ترین دستگاه دیاگ خودرو شمارا در این مورد خاص شناسایی نمایند.

برچسب ها فنی خودرو

بیشتر بخوانید: