تسلا از وانت سایبرتراک عجیب خود رونمایی کرد

ایلان ماسک همانطور که وعده داده بود، با رونمایی وانت برقی تسلا با نام سایبرتراک پِلِید(Cybertruck Plaid) جهان را شوکه کرد. درست است که در سایبرتراک، شاهد یکی از عجیب ترین طراحی های چند سال اخیر بودیم، اما همچنان جزئیات هیجان انگیز زیادی درباره این وانت وجود دارد.

با این که هنوز قدرت دقیق سایبرتراک کاملا مشخص نشده است، این وانت می تواند گشتاوری معادل (LB-FT) 1000 و (HP) 800 داشته باشد. اجازه دهید مروری سریع روی ویژگی های فنی سایبرتراک داشته باشیم. شعاع حرکتی این خودرو برای یک شارژ کامل، معادل ۸۰۰ کیلومتر می باشد و می تواند یک چهارم مایل(حدود ۴۰۰ متر) را تنها در ۸/۱۰ ثانیه طی کند. با این اوصاف اگر بخواهیم وانت سایبرتراک را در یک کلمه توصیف کنیم (البته بعد از “زشت” بودن آن) یقینا از واژه “سریع” استفاده می کنیم.

تسلا سایبرتراک

از لحاظ عملکردی، قابلیت های این خودرو تکان دهنده است. آیا سایبرتراک می تواند به عنوان یک کامیون واقعی عمل کند؟ ایلان ماسک برای نشان دادن قابلیت سایبرتراک در فرمان پذیری اصطلاح “حرکت روی ریل” را به کار برده است. این سخن شاید در وهله اول غیر ممکن به نظر برسد، اما با تجهیز سایبرتراک به سیستم تعلیق بادی ممکن شده است. به لطف تنظیماتی که این سیستم ممکن کرده، فاصله کف بدنه با سطح زمین می تواند تا ۴۰ سانتی متر  افزایش یابد. در این حالت سایبرتراک می تواند از شیب ۳۵ درجه بالا رود و از زاویه ۲۸ درجه پایین بیاید.

این وانت دارای طول ۵۸۸۵ میلی متر، عرض برابر با ۲۰۲۷ میلی متر و ارتفاع ۱۹۰۵ میلی متری می باشد. به یک تخت وانت دو متری  با استاندارد صنعتی و ظرفیت بارگیری ۱.۵۸ تنی مجهز شده است و قابلیت حمل ۶ سرنشین را دارد.

برای ساخت بدنه این خودرو از فولاد ضد زنگ و شیشه هایی با مقاومت بسیار بالا استفاده شده است.

سیستم AFS

تسلا حالت کمپ (Camper Mode) را به عنوان یک اکسسوری برای تسلا سایبرتراک معرفی کرده است.

سیستم AFS

یکی از ویژگی های هیجان انگیزی که برای این خودرو معرفی شده است، امکان ایجاد کمپینگ با تخت خواب و آشپزخانه در فضای باز است. سایبرتراک یک آشپزخانه کامل در فضای باز شامل یک اجاق گاز برقی دو مشعله و فضای کافی برای کارهای آماده سازی غذا دارد.

برای ساخت بدنه این خودرو از فولاد ضد زنگ و شیشه هایی با مقاومت بسیار بالا استفاده شده است.

بیشتر بخوانید:

منبع : motor1