کارشناسی خودرو پراید

کارشناسی خودرو پراید

در این مقاله قصد داریم در مورد کارشناسی خودرو پراید صحبت کنیم و ۰ تا ۱۰۰ کارشناسی خودرو را به شما عزیزان توضیح دهیم.

اصلا کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناسی خودرو به کارشناسی کامل (۰ تا ۱۰۰) خودرو گفته می شود، که شامل کارشناسی رنگ، بدنه، فنی، آپشن ها و تست رانندگی به منظور بررسی سلامت و تعیین ارزش واقعی خودرو می باشد.

تاریخچه خودروی پراید

پراید در اصل در شرکت مزدا ژاپن با سفارش فورد، شرکت مادر، طراحی شد. نسل اول این خودرو که در سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ تولید و در ژاپن با نام مزدا ۱۲۱ و در آمریکای شمالی توسط شرکت فورد با نام فورد فستیوا به فروش رسید.

این مدل همچنین با نام کیا پراید از ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۰ در شرکت کیا موتورز کره جنوبی تولید شد و در سال ۲۰۰۱ خط تولید آن به سایپا فروخته شد.

شرکت سایپا با ایجاد زنجیره‌ای از قطعه سازان فنی در گروه سایپا و با حمایت از قطعه سازان بخش خصوصی سعی در بومی‌سازی تولید خودروی پراید نمود و آن را با نام‌های نسیم (پراید هاچ‌بک)، صبا (پراید سدان)، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۴۱ و وانت پراید (سایپا ۱۵۱) در ایران عرضه کرد.

در زمستان سال ۱۳۸۹ شرکت سایپا محصولات خود را بر پایه پلتفرم پراید متوقف نمود و تولید بر اساس پلتفرم X100 را آغاز کرد و محصولات خود را با نام‌های جدید:سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۴۱ تولید می‌کند.

منبع:ویکیپدیا

کارشناسی خودرو پراید شامل چه مواردی میشود؟

  • کارشناس رنگ و بدنه پراید
  • کارشناسی فنی پراید
  • تست رانندگی پراید
  • ارائه گزارش رسمی

نمونه از کارشناسی پراید در محل

کارشناس رنگ و بدنه پراید:

در مرکز کارشناسی خودرو پایتخت رنگ خودرو پراید توسط دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال نقطه به نقطه بررسی می شود، زمانی که تلرانس رنگ بطور کامل بررسی شد، موم درها بررسی و موم فابریک از غیر فابریک تشخیص داده می شود، جای پیچ ها که آچار خودرو یا رنگ شده مدنظر قرار می گیرد. شاسی ها به طور کامل بررسی می شوند، در انتها کارشناس خودرو جمع بندی از خودرو پراید انجام می دهد.

کارشناسی فنی پراید

موتور پراید از نظر کمپرس بودن، روغن ریزی، روغن سوزی بررسی می شود، صدای موتور چه از نظر یاتاقان یا مشکلات دیگه فنی بررسی کامل می شود، برآورد هزینه می شود و به مشتری گفته می شود. دیاگ زده می شود و خطا های فنی و برقی بررسی می شود.

نمونه از کارشناسی فنی پراید در محل

یاتاقان زدن موتور باعث خرابی و ضرر زیادی برای موتور می شود، در هنگام خرید به این نکته باید توجه زیادی شود.

تست رانندگی پراید

به منظور بررسی عملکرد کلی خودرو، بررسی جلوبندی، سیستم تعلیق و ترمز، گیربکس و … تست رانندگی توسط کارشناسان مرکز کارشناس خودرو پایتخت انجام می شود، تا بررسی سلامت خودرو به طور کامل انجام گیرد.

آیا می توان تنها به گفته فروشنده توجه داشت؟!

در این ویدیو کارشناسی پراید در محل ببینید نیاز به کارشناس خودرو در محل چقدر زیاد است! پراید گفته شده توسط فروشنده بدون رنگ توسط کارشناس خودرو کارشناسی شده و ۴ لکه رنگ دارد.

کارشناسی خودرو در محل

تمامی موارد گفته شده اعم از کارشناسی بدنه و رنگ، کارشناسی فنی خودرو، بررسی آپشن ها، تست درایو . ارائه گزارش رسمی همگی در محل توسط کارشناسان پایتخت در محل انجام می گیرد.