فینالیست های خودروی سال اروپا ۲۰۲۰ مشخص شد.

نبرد برای گرفتن عنوان بهترین خودروی سال اروپا در سال ۲۰۲۰ همچنان ادامه دارد. آخرین لیست نامزد های این عنوان به تازگی منتشر شده است.

هرسال خودروی سال اروپا در نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس معرفی می شود، این فرآِیند ابتدا با ارائه بک  لیست موقت شروع می شود و پس از گذشت چند ماه و با نظرسنجی از کارشناسان و صاحب نظران صنعت خودرو، لیستی از فینالیست های برترین خودروی سال از آن استخراج می شود و نتیجه نهایی آن هرساله در تاریخ ۲ مارس و در جریان نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس اعلام می شود.

فرانک جانسون، رئیس هیئت داوران خودروی سال، گفت: “لیست نهایی، نشان دهنده مسیر های اصلی توسعه در صنعت خودروی حال حاضر است.” همچنین اذعان داشت که “شاهد گذار صنعت خودرو به سمت الکتریکی شدن و همچنین بالاترین استاندارد در موتور های احتراق داخلی هستیم.”

لیست نامزد های نهایی خودروی سال اروپا به ترتیب حروف الفبا:

بی ام و – سری ۱

بی ام و - سری 1

فورد پوما

خودروی سال اروپا: فورد پوما

پژو ۲۰۸

خودروی سال اروپا : پژو 2008

پورشه تایکان

خودروی سال اروپا: پورشه تایکان

 رنو کلیو

خودروی سال اروپا: رنو کلیو

تسلا مدل ۳

خودروی سال اروپا: رنو کلیو

تویوتا کرولا

خودروی سال اروپا: تویوتا کرولا

جانسن افزود: “پورشه تایکان به همراه تسلا مدل ۳، جدیدترین ویژگی های خودروی های الکتریکی را به نمایش گذاشته اند، همزمان با وارد شدن این خودرو ها در بازار انبوه، پژو ۲۰۸ نیز نسخه الکتریکی خود را منتشر خواهد کرد. سری ۱-بی ام و نیز نشان داد که فناوری موتور احتراق داخلی هنوز هم از پتانسیل عظیمی دارد.”

لازم به ذکر است که در سال گذشته جگوار آی پیس از میان خودروهای برجسته‌ای چون آلپاین A۱۱۰، سیتروئن C۵ ایرکراس، فورد فوکوس، کیا سید، مرسدس بنز A کلاس و پژو ۵۰۸ به عنوان بهترین خودروی سال اروپا انتخاب شده بود.

بیشتر بخوانید:

منبع : carscoops