با فرا رسیدن فصل سرما و کاهش دما، روشن کردن خودرو با مشکلاتی روبه رو میشود.

برای برخی افراد به خصوص افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، این یکی از مشکلات حاد میباشد؛ چرا که در بیشتر مواقع اتومبیل به سختی روشن می‌شود. اما آیا می‌دانید علت این مشکل چه می‌تواند باشد؟

مشکلات خودرو در فصل سرما

۱.روغن موتور ساختاری مانند عسل یا شربت دارد و به همی دلیل در آب و هوای سرد غلظت آن بیشتر می‌شود. به همین دلیل هنگامی که در سرما می‌خواهید خودروی خود را روشن کنید، موتور باید روغن سرد را به گردش درآورد که همین موضوع، روشن شدن خودرو را با تاخیر مواجه می‌کند. برای اجتناب از این مسئله، استفاده از روغن موتورهای ترکیبی سفارش می‌شود.

۲.سرما بر روی باتری خودرو نیز، تاثیر منفی می‌گذارد. در آب و هوای سرد واکنش های شیمیایی درون باتری کندتر انجام شده و در نتیجه تولید الکترون کاهش می‌یابد. با کاهش انرژی مورد نیاز برای استارت، موتور خودرو دیرتر روشن می‌شود.

۳. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که هوای سرد باعث می‌شود تا نیمی از نیروی باتری از بین رود. پس بهتر است برای محافظت از خودرو در فصل زمستان قبل از سرما، باتری فرسوده آن را عوض کرد و از مشکلات بعدی جلوگیری نمود. دقت در قطب‌های باتری نیز فراموش نشود.

مشکلات خودرو در فصل سرما

خودروی خود را در محلی سرپوشیده نگهداری کنید!

برای محافظت از خودرو در فصل زمستان بهتر است حتما برای آن مکانی را در نظر داشته باشید، پس هیچگاه آن را بدون گاراژ یا سایبان رها نکنید. زیرا مشکلات مختلفی می‌تواند اتفاق افتد که مانع استفاده از خودرو شوند. اگر هم مکانی برای نگهداری خودرو ندارید حتما آن را با روکشی بپوشانید.تا هم از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود و هم طول عمر خودرو بیشتر باشد.

حتما دقت کنید که میزان مایعات مختلف خودرو از جمله ضد یخ، روغن ترمز، روغن موتور و … در سطح مناسبی باشند. همچنین همیشه بهتر است تا حداقل نیمی از باک خودرو را پر گذاشت تا لوله‌های انتقال سوخت آن یخ نزنند. تعویض روغن برای محافظت از خودرو در فصل زمستان نیز ضروری است.

برچسب ها فنی خودرو