سیستم اتو هلد (Auto Hold) چیست؟

سیستم Auto Hold به عنوان آپشنی جهت جلوگیری از فرسوده شدن موتور خودرو و صرفه جویی در مصرف سوخت کاربرد دارد. احساس راحتی بیشتر برای راننده به همراه دارد و البته کاربرد این سسیستم بیشتر در مواقع ترافیک می باشد.

اتو هلد

اتو هلد یکی از پر کاربردترین آپشن خودروهای امروزی میباشد. معمولا برای همه ما اتفاق افتاده که در ترافیک های سنگین از کلاج و ترمز پی در پی کلافه شده باشیم. همچنین حرکتهای نابهنگام خودرو در سر بالایی ها یا سرازیری ها با شیب تند این ترمز عملکرد بالایی دارد.

در خودروهای دنده دستی، راننده باید پس از هر بار راه افتادن، عمل نیم کلاج را انجام دهد و نیز هنگامی‌ که خودرو متوقف است پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد، تا خودرو حرکت اضافی نداشته باشد. البته در توقف های طولاتی مدت می توان از ترمز دستی استفاده کرد.

در خودروهای دنده اتومات اتو هلد نقش ترمز پارک الکترونیکی را دارد. اتو هلد یکی از آپشن های پر طرفدار میباشد که به راحتی مسافرین و ایمنی بیشتر کمک میکند. آپشن اتو هلد در کمپانی های بزرگ خودرو مثل: مرسدس بنز، نیسان، ولوو، کیا و مورد استفاده قرار میگیرد.

 فعال بودن این سیستم از طریق چراغی در داشبورد ماشین مشخص می شود. شما می توانید با فشردن پدال گاز به صورت خودکار فعالیت این سیستم را متوقف کنید. به جرات میتوان گفت که تا چند سال آینده اتو هلد به ویژگی ای تبدیل خواهد شد که جزو انتظارات معمولی مشتریان از خودرویی است که قصد خرید آن را دارند.

در  خودروهایی که فناوری های جدید استفاده می کنند. این آپشن موجود میباشد که قبل از همه حتما باید از ویژگی ترمز دستی الکترونیکی (EPB) برخوردار باشند.

در خودروهای دنده‌اتومات، دنده در حالت خلاص (N) و یا حرکت (D) قرار داشته باشد. راننده بایستی با ترمز خودرو را کنترل نماید. در خودروهای مجهز به سیستم اتو هلد کافیست دکمه اتو هلد را فشار دهید، در این حالت با متوقف کردن خودرو دیگر نیازی به نگه داشتن پدال ترمز وجود ندارد و خودرو ثابت می ماند تا زمانی که شما مجدد پدال گاز را فشار دهید، ترمز‌ها به آرامی آزاد شده و خودرو شروع به حرکت می‌کند.

اتو هلد

تفاوت سیستم HAC با AUTO HOLD چیست؟

سیستم HAC جهت حفظ پایداری خودرو در سربالایی استفاده می شود، به خودرو کمک می کند تا هنگام شروع حرکت در سر بالایی ها بدون این که  ذره ای به عقب برود، کاملا به سمت جلو حرکت کند. خصوصا در خودروهای آفرود یا رانندگانی که مهارت کافی ندارند. این سیستم کاربرد بالایی دارد. سیستم HAC فقط برای چند ثانیه می تواند پدال ترمز را فعال نگه دارد. در حالی که در سیستم Auto Hold این کار تا زمانی که راننده بخواهد ادامه خواهد داشت.

اساس کار اتو هلد چیست؟ بر پایه تشخیص شیب استوار است. اندازه‌گیری شیب هم با استفاده از سنسور انجام می شود و کنترل از طریق واحد هیدرولیکی ABS/ESC انجام می‌پذیرد.

زمانی که چراغ دکمه اتو هلد را روشن مینمایید، دکمه P روشن میشود که به رنگ سبز در می آید و نشان دهنده ترمز دستی الکترونیکی میباشد.

در داخل کابین دکمه ای برای فعال یا غیر فعال کردن این سیستم وجود دارد، که معمولا در اطراف دکمه ی مربوط به ترمز دستی قرار می‌گیرد.

در نهایت باید یادآور شویم اگر پس از باز شدن مسیر و عدم توقف در بازه زمانی کوتاه، راننده فراموش کند این سیستم را خاموش کند، اتوهلد بصورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.

اتو هلد

اگر قصد خرید خودرویی را دارید که از آپشن های مدرن نظیر “اتوهلد ” برخوردار میباشند. از کارشناس پایتخت که در شمال و شرق و غرب و مرکز تهران فعال میباشد. کارشناس خودرو را درخواست نمایید.

” خرید شما را به تجربه خوب تبدیل میکنیم”