روغن ریزی خودرو

شاید برای شما هم پیش آمده، که خودرو به روغن ریزی افتاده و لکه هایی از روغن روی سطح زمین دیده باشید. در این صورت باید به فکر جلوگیری از روغن ریزی بیفتید.

روغن ریزی خودرو

یکی از سیال های مهم در موتور خودرو روغن است. در زمان کار کردن موتور، روغن با فشار بالایی در مدار حرکت میکند و اگر در موتور خودرو منفذی باز باشد، روغن خارج می شود که به اصطلاح “نشتی “میگویند و قابل رویت میباشد.

در ابتدا باید بدانیم کدام قسمت نشتی روغن دارد، تا بتوانیم قطعه ای که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد را تشخیص دهیم.

به طور کلی در سیستم خودرو چهار نوع روغن وجود دارد :

۱.روغن موتور

۲. روغن ترمز

۳. روغن هیدرولیک (فرمان)

۴. روغن گیربکس

روغن ریزی خودرو

روغن ریزی خودرو دلایل مختلفی دارد، از جمله روغن ریزی از سرسیلندر موتور، که می تواند بعلت خط داشتن کف سرسیلندر یا خرابی واشر سرسیلندر باشد. گاهی نیز به‌ دلیل بی‌توجهی کافی تعمیرکار در بستن پیچ‌ها این اتفاق می‌افتد، که نتیجه آن نشتی روغن است. اگر قسمت فوقانی سرسیلندر نشتی روغن داشته باشد، علت آن می‌تواند خرابی واشر قالپاق سوپاپ باشد، همچنین اگر کاسه‌ نمد میل‌ سوپاپ معیوب باشد، نشتی زیاد روغن رخ می‌دهد. در نشتی روغن از پایین موتور، خرابی مجموعه کارتر دلیل اصلی و معمولا نشتی روغن کارتر به‌ دلیل نداشتن چسب در محل نصب کارتر است. از سوی دیگر به‌ دلیل تعویض روغن‌ های پی‌در‌پی، محل رزوه پیچ تخلیه روغن معیوب و سبب نشتی می‌شود. مورد آخر اینکه اگر کاسه‌ نمد میل‌ لنگ معیوب باشد نیز نشتی فراوان روغن در زیر موتور مشاهده می‌شود. حال که دلایل روغن‌ ریزی را فرا گرفتید، وقت آن است در اسرع وقت به رفع این مشکل اقدام کنید، زیرا می‌تواند شما را متحمل هزینه‌های فراوان و حتی از دست دادن خودروی‌تان کند.

در مرکز کارشناسی خودرو پایتخت، یکی از مهمترین قسمت هایی که کارشناس خودرو مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد، مشکل روغن سوزی خودرو می باشد. و کارشناسی خودرو در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

مطالب شما در اینجا میرود